Chci prodat nemovitost

Postup prodeje nemovitosti

Podívejme se na detailnější průběh obchodu. Naším společným cílem je Vás provést od úplného začátku obchodu až po jeho bezpečný a bezproblémový konec.

1️⃣ ÚVODNÍ SCHŮZKA

Nejprve začneme úvodní schůzkou a prohlídkou Vaší nemovitosti. Vyslechneme Vaše potřeby, poradíme se správným nastavením prodejní ceny a domluvíme se na jasných podmínkách. Jsou pro nás velmi důležité důvody, proč nemovitost prodáváte/pronajímáte, jaké jsou Vaše požadavky na makléře a jaká máte očekávání. Čím více informací od Vás dostaneme, tím lépe dokážeme nemovitost představit budoucím majitelům, vcítit se do Vás a Vaší situace. Také se domluvíme na délce spolupráce a provizi za naše služby. Výše provize činí 4-5 % z prodejní ceny a je hrazena kupující stranou.

2️⃣ NASTAVENÍ SPRÁVNÉ TRŽNÍ CENY

Jeden ze stěžejních bodů celého obchodu je nastavení správné tržní ceny. Často se stává, že prodávající, ale někdy také makléři nevěnují správně nastavené ceně pozornost. Bez analýzy aktuálního trhu v kombinaci s cenovými mapami to nepůjde. My využíváme oba tyto nástroje, včetně našich zkušeností.  Nastavení správné ceny hned na začátku je velmi klíčové – cenu „nepřestřelit“, ale ani nepodhodnotit..

3️⃣ NASTAVENÍ MARKETINGOVÉ STRATEGIE

Spolupracujeme pouze s profesionály v oboru a pod jejich záštitou Vám připravíme profesionální prezentaci nemovitosti. Ne nadarmo se říká, že kupujeme očima, aneb první dojem uděláme jen jednou. Vytvoříme profesionální fotografie, video (včetně dronových záběrů), home staging, silný realitní online/offline marketing, placená reklama, půdorysy, virtuální prohlídky a mnoho dalšího. Na marketingové strategii si necháváme obzvlášť záležet a proto bereme video jako standard každé naší nemovitosti v nabídce, které nejenom že přitáhne více očí a zvedne zájem, ale hlavně dokáže předat emoce.

4️⃣ PŘÍPRAVA NEMOVITOSTI

Samotná příprava nemovitosti začíná úklidem, aranžmá, případně vymalováním nemovitosti, nebo také home stagingem.  I v dnešní době je pořád spousta inzerovaných nemovitostí prezentována tak, jak to zrovna „leželo a stálo“. Nemovitost musí na první pohled zaujmout. Jde nám o takzvaný „hotelový efekt“. Nemusíte se bát, u této přípravy můžete být přítomni a na všechno dohlížet. Následně začínáme fotit, točit, počítat, zakreslovat a tvořit tak připravenou marketingovou strategii, kterou děláme vždy na míru dané nemovitosti.

5️⃣ INZERCE

Inzerce je důležitá, aby byla vaše nemovitost vidět. Inzerujeme nemovitost na největších a nejnavštěvovanějších inzertních serverech. Statisticky lze říci, které servery mají největší úspěšnost a podle toho postupujeme.

6️⃣ SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Sociální sítě nejsou pro prodej nemovitosti jen důležité, ale zásadní. Realitní servery nejsou vše. Dnes na sociálních sítích tráví lidé spoustu času a ten my využijete k tomu, abychom jim ukázali, jaký skvělý dům/byt máte na prodej. Nemovitosti pravidelně propagujeme na sociálních sítích, nestačí jen čekat na potenciálního kupce, ale musíme tomu jít naproti.

7️⃣ PROHLÍDKOVÉ DNY

Sjednávání prohlídek, komunikace se zájemci a prohlídkové dny jsou oblíbenou činností nejednoho realitního makléře – a ano, i naše tolik oblíbená činnost. Neukazujeme pouze Vaši nemovitost, ale zastupujeme Vás a vedeme vyjednávání s potenciálními kupci. Rozprava o ceně a tlak na její snížení se objevuje na každé druhé prohlídce.

8️⃣ REZERVACE

Podpis rezervační smlouvy a složení rezervačního poplatku je důležitým krokem, aby nemovitost zájemci neutekla. Připravíme pro Vás veškerou smluvní dokumentaci včetně smlouvy rezervační.

🔟 KUPNÍ SMLOUVA – ÚSCHOVA – KATASTR

Postaráme se o vytvoření a podpis kupní smlouvy, návrh na vklad do katastru nemovitosti, zajištění advokátní úschovy a nakonec zajistíme doručení potřebné smluvní dokumentace na příslušný katastr nemovitostí.

9️⃣ FINANCOVÁNÍ 

Zajištění financování nemovitosti pro kupující je důležitým bodem celého obchodu. Ve většině případů jde o financování hypotečním úvěrem. Financování jsme schopni zájemci zajistit od A-Z a to v co možná nejkratším čase, aby jste nemuseli dlouho čekat na své finanční prostředky.

1️⃣ 1️⃣ PŘEDÁNÍ NEMOVITOSTI

Už jsme skoro u konce celého obchodu. Nakonec předáme nemovitost novému majiteli včetně veškeré dokumentace, která je k dispozici a poskytneme veškeré informace o přehlašování energií.

Máte nějaký dotaz?

Kontaktujte nás!

+420 731 712 191‬

+420 608 177 229